Istotnym pytaniem, które należy sobie zadać przed podjęciem ostatecznej decyzji, jest na pewno to, w jakich porach roku i przy jakich temperaturach chcemy korzystać z relaksu pod pergolą. W naszym klimacie okres przyjemnego ciepła jest stosunkowo krótki. Od września zaczynamy odczuwać chłód, przebywając na tarasie, zwłaszcza popołudniami i wieczorami, kiedy najczęściej spędzamy tam czas. Optymalnym rozwiązaniem na jesienne popołudnia i wieczory jest jakaś forma zabudowy ścian. Taka, która powstrzyma powiew wiatru, stworzy przyjazną przestrzeń, da możliwość zainstalowania ogrzewania.
Wiosna to pod względem temperatur czas nieco podobny – nawet marcowe słońce daje nam odrobinę przyjemnego ciepła, jednak dla komfortu warto przewidzieć zabudowę. Szklana zabudowa ścian sprawi, że wciąż będziemy cieszyć się słońcem, a jednocześnie zasłonimy się przed powiewem chłodnego wiatru.
Kuszącą opcją na przedłużenie pobytu w ogrodzie w czasie miesięcy wiosennych jest ogród zimowy. Jest on jednak z wielu powodów rozwiązaniem kontrowersyjnym. Szczelna zabudowa dobrze się się sprawdzi przy chłodniejszych temperaturach, kumuluje ciepło, jednak ta sama jego funkcja może się okazać bardzo uciążliwa latem, kiedy chcemy potrzebujemy przewiewu. Ogród zimowy nie da nam tylu opcji uchylenia elementów dachu i ścian oraz takiej ochrony przed słońcem jak pergola.
Lato to czas kiedy najbardziej zależy nam na ochronie przed słońcem. Tutaj istotna okazuje się nie tylko zabudowa dachu. Słońce operuje na naszym tarasie nie tylko z góry, równie ważne są zatem ściany i osłony boczne. Renson daje szerokie pole możliwości. Można kierować się wyborem estetycznym, uzyskując bardziej nowoczesny lub rustykalny charakter. Nie wyklucza to jednak zaawansowania technologicznego. Wszystkie elementy zabudowy Renson są przesuwne, można zsuwać i rozsuwać panele przesuwne Loggia czy panele szklane oraz operować roletami Fixscreen czy zasłonami. Pergola jest zatem bardziej uniwersalna i podatna na modyfikacje niż ogród zimowy.
A co z zimą? Ogród zimowy najpełniej sprawdzi się zimą – da najwyższą ochronę podczas niskich temperatur. Oczywiście za cenę pozostałych miesięcy. Nie oznacza to jednak, że jeśli zdecydujemy się na pergolę, to zimą powinna służyć nam jako składzik na meble. Przy odpowiednim wyborze wyposażenia będziemy w stanie korzystać z pergoli Renson również w zimie, niekoniecznie zaopatrzeni w grube swetry czy kurtki. W ubiegłym roku przygotowaliśmy zimową inspirację, która cieszyła się niebywałym powodzeniem wśród naszych klientów i sympatyków. To zimowa strefa relaksu, w której może znaleźć się jacuzzi lub sauna. Nie można oczywiście zapomnieć o wyposażeniu pergoli w ogrzewanie. To jednak wbudowane jest w zabudowę pergoli Renson. Nie zajmuje dodatkowego miejsca, poniewaz znajduje się w belce górnej i jest zainstalowane w bardzo estetyczny sposób. Jeśli stworzymy takie przytulne wnętrze pod pergolą, to również w środku zimy będziemy mogli cieszyć się pobytem na świeżym powietrzu. W otoczeniu śniegu będzie to jeszcze bardziej magiczne doświadczenie. Nie będziemy jednocześnie zupełnie odcięci od otaczającej nas natury. Nawet w środku zimy możemy otworzyć dach pergoli Skye i zachwycać się rozgwieżdżonym niebem. Wszystko zależy od naszych upodobań i dokonanych wyborów wyposażenia.
Na koniec warto poświęcić chwilę na refleksję na temat pergoli drewnianych. Najczęściej są one wariantem nieco bardziej budżetowym i jednocześnie mniej zaawansowanym technologicznie w stosunku do pergoli aluminiowych. Jeśli decydujemy się na tę opcję, warto jednak zapoznać się z warunkami konserwacji drewna oraz dopytać o trwałość materiałów. W tym względzie pergola drewniana wymaga nieco więcej uwagi. Pergola aluminiowa Renson poza rutynowym serwisem wykonywanym zwykle corocznie, działa bez zarzutu przez wiele lat i jest niemal… niezniszczalna!
Nie będziemy przekonywać Cię do zakupu Rensona, ale chętnie odpowiemy na Twoje pytania!
Zastanawiasz się, jakie sprzęty i produkty dobrać do swojej przestrzeni ogrodowej? Chcesz mieć pewność, że to, co planujesz, zmieści się, zachowując wygodną komunikację? Skorzystaj z konsultacji Doradcy Zakupowego. Od kilkunastu lat zbieramy doświadczenie, obserwując, jak różne materiały i produkty od konkretnych producentów zachowują się w toku użytkowania oraz pod wpływem warunków atmosferycznych w Polsce. Chętnie podzielimy się z Tobą tą wiedzą.
Skorzystaj z usługi Doradcy Zakupowego