Panele przesuwne Renson Loggia
7 marca 2020Legenda Renson – portret firmy i powody naszego zauroczenia
7 marca 2020[content id=7295]
Podstawowe informacje o pergoli Renson Camargue Skye:
Renson sam klasyfikuje model Camargue Skye jako „Ferrari wśród pergoli„. W bezkonkurencyjnej linii pergoli Camargue model Skye dodatkowo ma możliwość rozsunięcia dachu i odsłonięcia czystego nieba nad tarasem.
Pergola jest produkowana na wymiar, co do milimetra. Jeden moduł może mieć maksymalne wymiary 6.2 m długości i 4.5 m szerokości. Pergole można łączyć po kilka razem, aby zadaszyć większą powierzchnię. Maksymalna wysokość przejścia to 2.8 m (możliwe wydłużenie kolumn do 3.5 m), sugerujemy ograniczenie wysokości do 2.6 m jeśli planujemy zastosowanie paneli Loggia.
Dach zsuwa się gładko i płynnie z prędkością 3 m na minutę, a lamele pozostają idealnie równoległe nawet podczas silnych podmuchów wiatru.
Korzyści płynące z różnych ustawień dachu pergoli Camargue Skye:
Wpuszczenie słońca i światła na taras oraz pełną widoczność nieba – dach otwarty
Ochrona przed słońcem przy zachowaniu naturalnej wentylacji – lamele uchylone
Ochrona przed deszczem, śniegiem i wiatrem – w pozycji zamkniętej
Zobacz video jak działa model Camargue Skye i jakie korzyści Ci oferuje.
Sterowanie dachem pergoli Camargue Skye odbywa się za pomocą aplikacji na smartfona lub może być podpięte do domowego systemu inteligentnego budynku.
Renson Camargue Sky – efekt otwarcia dachu połączony z solidnością i niezawodnością – ta pergola wywołuje u każdego niesamowite wrażenia.
Jakość produktu:
Kilku innych producentów także oferuje dach równocześnie obrotowy i rozsuwany, jednak w naszej opinii Renson pozostawia ich daleko w tyle. Stwierdzamy tak po przeprowadzeniu głębokiego wywiadu z klientami i użytkownikami, obecnymi i byłymi pracownikami tych producentów oraz po nabyciu własnych doświadczeń podczas montażu Camargue Skye.
Kluczową rolę odgrywa tu opatentowana przez Renson technologia napędu S-Drive. Dzięki napędowi ślimakowemu każdy profil dachu lamelowego porusza się gładko i w tym samym tempie. Ponieważ każdy profil jest napędzany niezależnie, nie występują naprężenia i przeciążenia mechanizmów. Obustronny napęd zapewnia równe zamykanie, nawet mimo silnego wiatru. Nie ma też żadnych linek, które mogłyby się zerwać lub zaplątać z nawianymi przez wiatr zanieczyszczeniami.
Podwójne ścianki profili lameli dachowych zapewniają nam idealnie płaski sufit przy zamkniętym dachu, wygłuszają hałas i mają wysoką odporność na obciążenie śniegiem.
Wyposażenie pergoli i personalizacja:
Model Camargue Skye może zostać wykonany i wyposażony w podobny zakres urządzeń jak pergola Camargue, jednak są pewne różnice i ograniczenia. Jeśli chcesz – możesz samodzielnie stworzyć wizualizacje dla siebie za pomocą narzędzia Renson Outdoor Configurator.
Zapraszamy jednak do kontaktu – naszą rolą jest doradzić Ci i pomóc poprawnie skonfigurować model pod Twoje wymagania i sytuację na działce, pokazać próbki, dopasować do istniejącej architektury.
Kolorystyka:
Rama pergoli może być pomalowana na dowolny kolor RAL, choć sugerujemy kolory standardowe Renson (dostępne bez dopłat).
Powłoki występują w 3 wariantach. Możesz zdecydować się na opcję teksturowaną (texture), a dla lameli – matową (matt) lub z połyskiem (glossy).
Lamele pergoli mogą być w tym samym kolorze co rama lub innym, mogą być także wykończone jedną z 3 imitacji drewna (wooddesign).
Tkaniny Fixscreen wykonane są z włókna szklanego tkanego w sposób umożliwiający osiągnięcie różnorodnych efektów zakresie kolorystyki, przejrzystości i przepuszczalności światła.
Panele Loggia mogą być wykonane z z drewna cedrowego, aluminium malowanego na dowolny kolor lub z powłoką imitującą drewno.
Zamknięcia ścian:
Drzwi przesuwne Loggiascreen Canvas
Ściana lub balustrada Linius / ściana Linarte
Zasłony zewnętrzne / Firany
Inne opcje personalizacji:
Dodatkowa kolumna
Kolumny cofnięte względem narożników
Wydłużenie kolumn
Oparcie pergoli o ścianę budynku
Oświetlenie Up Down – na belkach zadaszenia
Belka z ogrzewaniem i nagłośnieniem
Powłoki aluminium o charakterze drewna (lamele)
Ważne informacje dla projektantów:
Większość podstawowych informacji i wytycznych dla modelu Camargue Skye jest identyczna lub analogiczna do modelu Camargue. Skupimy się na różnicach i porównaniu.
Dach rozsuwany i standardowa nomenklatura opisu:
Odsunięcie dachu rodzi szereg konsekwencji, których trzeba być świadomym aby poprawnie zlokalizować pergolę i uniknąć niepożądanych efektów.
Strefa zjazdu lameli (Stack zone) zajmuje 25% długości dachu. Dach zsuwa się zawsze w jednym i tym samym kierunku – do strony Span 2. Elektronika sterująca (Skye box) jest zawsze po stronie Span 1.
Domyślnym i jedynym wariantem zamówieniowym jest opcja Letting sun in. Jeśli chcemy osiągnąć efekt Sunprotection musimy zamontować Skye obrócony o 180*. Nie ma możliwości zamówienia wariantu Sunprotection, ponieważ w tym kierunku lamele się zsuwają aby otworzyć dach.
Wysokość pergoli:
Wymiar zamówieniowy to Passage height czyli wysokość przejścia pod belką górną. Całkowita wysokość pergoli Camargue Skye zwiększa się o 26 cm wysokości profila + 9,5 cm wysokości wychylenia lameli otwartych na 90*.
Miejsce montażu
Skye tak jak Camargue może zostać wykonany w wersji wolnostojącej lub wspartej na ścianie budynku.
Łączenie w moduły
Łączenie kilku pergoli w opcji Coupled (czyli na łączeniu mamy pojedyncze kolumny, wspólne dla obu modułów) możliwe jest tylko po stronie Span. Jeśli chcemy połączyć moduły po stronie Pivot – będziemy mieć podwójne kolumny i ekstra profil ochronny.
Dwa moduły Skye połączone w opcji Coupled mogą rozsuwać się 1. w tym samym kierunku lub 2. przeciwnych. W pierwszym wariancie obrót lameli także będzie w tym samym kierunku, więc chcąc wpuścić słońce między nimi – oświetlimy identycznie taras pod oboma dachami. Natomiast w drugim wariancie chcąc uzyskać efekt pełnego rozsunięcia i pokazania nieba – lamele będą obracać się w lustrzanym odbiciu. Oznacza to, że obracając je doświetlimy taras pod jedną pergolą, a zacienimy pod drugą.
Cofnięcie belek / kolumn
Kolumny mogą być przesunięte wyłącznie na ścianach Pivot, od strony Span 1 – czyli przeciwnej niż strefa zjazdu lameli (Stack zone który jest zawsze po stronie Span 2). Maksymalne przesunięcie kolumn to 1/5 długości Pivot pergoli.
Dodatkowe kolumny mogą zostać dodane w dowolnym miejscu.
Profile konstrukcyjne
Profile Camargue Skye po stronie span jest identyczny jak przy Camargue = 15 x 26 h cm. Za to po stronie Pivot jest o 11 cm szerszy (ma 33 cm) – a po dokręceniu oświetlenia UpDown Led belka w tym miejscu będzie mieć łączną szerokość 37,2 cm. Kolumny są identyczne jak w modelu Camargue i mają przekrój 15 x 15 cm.
Stopy montażowe
Dostępne stopy są identyczne jak w modelu Camargue. Ze względu na większą masę Camargue Skye oraz konieczność absuolutnej stabilności konstrukcji – rekomendujemy używanie wyłącznie stop z widoczną blachą montażową. Zamawiając wydłużenie kolumn o wysokość systemu tarasowego schowamy je pod nawierzchnią.
Inne dane, informacje oraz ciekawostki:
Belka z ogrzewaniem i nagłośnieniem może być zamontowana tylko po stronie Span.
Szklane lamele LineoLuce nie są dostępne.
Pergola Camargue Skye wymaga stałego dostępu do szerokopasmowego internetu. Kontroler wewnątrz pergoli połączony jest firmowym kablem z urządzeniem Renson Outdoor Connect (wymaga wpięcia zasilacza do gniazdka 230V), umieszczonym w budynku i podłączonym kablem Ethernet z domowym Routerem. Kolejne moduły Camargue Skye są ze sobą połączone szeregowo (tylko pierwszy w szeregu jest wpięty do Renson Outdoor Connect i połączony z budynkiem). Renson Outdoor Connect pozwala sterować pergolą przez domowe WiFi (za pomocą aplikacji na smartfonie), aktualizuje oprogramowanie pergoli, sprawdza pogodę co 2 minuty i pozwala zdalnie pobrać aktualne dane diagnostyczne serwisantowi w siedzibie Renson w Belgii. Urządzenie jest wyposażone w złącze do KNX dla systemu inteligentnego budynku.
UWAGA. Nigdy nie wolno umieszczać żadnych przedmiotów między belką a rozsuniętym dachem. Pergola nie posiada żadnego mechanizmu wyczuwającego opór silnika – będzie się zamykać do skutku. Jeśli planujemy przeprowadzić np. prace remontowe elewacji, co będzie się wiązać z koniecznością rozstawienia drabin lub rusztowania – należy wcześniej otworzyć dach i odłączyć pergolę od prądu.
Aby zabezpieczyć pergolę przed uszkodzeniami zimą, dobrze poprosić montażystę o takie zaprogramowanie, aby uchylenie lameli podczas mrozu nie było możliwe.
[content id=7295]