logo-Jakub-Gardner-projektant-zagospodarowania-terenu-kolor-500logo-Jakub-Gardner-projektant-zagospodarowania-terenu-kolor-500logo-Jakub-Gardner-projektant-zagospodarowania-terenu-kolor-500logo-Jakub-Gardner-projektant-zagospodarowania-terenu-kolor-500
  • OFERTA
  • Blog i Publikacje
  • Projekty i realizacje
  • KONTAKT
Zadzwoń teraz
✕
Teren, nawierzchnie i mała architektura
4 grudnia 2021
Sieci ogrodowe
22 grudnia 2021

Wyposażenie i struktury ozdobne

Opublikowane przez Sabina Misiarz - Filipek o 15 grudnia 2021
Kategorie
  • Produkty
Tagi

W ostatnim czasie nasze podejście do ogrodów bardzo się zmieniło. Nie chcemy już wychodzić do ogrodu, chcemy w nim żyć: gotować, bawić się, trenować czy oglądać filmy. Dążymy do tego, by był piękny i doskonały.

 


Zastanawiasz się, jakie sprzęty i produkty dobrać do swojej przestrzeni ogrodowej? Chcesz mieć pewność, że to, co planujesz, zmieści się, zachowując wygodną komunikację? Skorzystaj z konsultacji Doradcy Zakupowego. Od kilkunastu lat zbieramy doświadczenie, obserwując, jak różne materiały i produkty od konkretnych producentów zachowują się w toku użytkowania oraz pod wpływem warunków atmosferycznych w Polsce. Chętnie podzielimy się z Tobą tą wiedzą.

 

Skorzystaj z usługi Doradcy Zakupowego

Ogród zaczyna być naszym drugim domem. Nie zakładamy go wyłącznie po to, by grzebać w ziemi, walczyć z chwastami czy patrzeć na zieleń. Chcemy spędzać w nim czas przyjemnie i wygodnie. Dbamy tak jak o wnętrza naszych domów: dobieramy funkcjonalne i piękne meble czy dodatki, które stworzą klimat.

Wyposażenie i struktury ozdobneWyposażenie i struktury ozdobne

Meble

Podstawowa funkcjonalność ogrodu – wejść i usiąść. A dalej – usiąść i napić się kawy, usiąść z bliskimi i zjeść kolacje, położyć się na hamaku czy kanapie. Dopiero meble dają nam możliwość korzystania z ogrodu w pełni. Możemy wykonać kompletny dobór już na etapie projektu, możemy też pomóc Ci je wybrać, kiedy wszystko zostanie wybudowane. Czasem tak jest lepiej – podczas spaceru zdecydować gdzie ma stanąć ławka, gdzie stolik i dwa krzesła.

Donice

Donice pozwalają nam wprowadzić roślinność wszędzie tam, gdzie Przy wejściu do domu, na tarasie, na podjeździe i balkonach– wszędzie tam, gdzie straciliśmy kontakt z „żywą ziemią”, a chcemy wprowadzić nieco zielonego życia. Kompozycje z donicami wśród niskiej roślinności, rytmy i akcenty, w otoczeniu niższych roślin – to często świetne pomysły na kompozycje ogniskujące wzrok.
Wyposażenie i struktury ozdobneWyposażenie i struktury ozdobne
Wyposażenie i struktury ozdobneWyposażenie i struktury ozdobne

Kompozycje kamienne

W szczególności Karesansui – czyli żwirowe ogrody japońskie suchego krajobrazu, ogrody Zen – to nasza mała namiętność. Wymagają wiele uwagi i wyczucia w trakcie planowania i realizacji, a także regularnej pielęgnacji – ale są to cudownie kojące kompozycje. Także pojedyncze (ale duże!) głazy i układy z głazów, usypiska kamienne czy gabiony – to elementy wpływające na atmosferę ogrodu, łączące z naturą – często stosowane przez nas i w naturalistycznych i w nowoczesnych ogrodach.

Rzeźby

Rzeźba w parku czy w ogrodzie bez wątpienia podnosi jego rangę (oczywiście umiejętnie dobrana i umiejscowiona). Sprawia, że założenie staje się wyjątkowe i od razu wznosi się o klasę wyżej w skali prestiżu i oryginalności. Ich zręczne wykorzystanie to creme de la creme sztuki ogrodowej. Rzeźba może być focal point (obiektem ogniskującym uwagę i kompozycję), kontrapunktem współpracującym z nadrzędną ideą zagospodarowania albo dyskretnym wzmocnieniem atmosfery.
Wyposażenie i struktury ozdobneWyposażenie i struktury ozdobne
Wyposażenie i struktury ozdobneWyposażenie i struktury ozdobne

Dekoracje

Ogród tak jak wnętrze nabiera charakteru właściciela wraz ze stylowymi dodatkami. Drobnymi detalami, które czynią go bardziej przytulnym – udomawia go. Pomagamy dobierać takie elementy wyposażenia jak zasłony, świeczniki i lampiony, poduszki i dywany zewnętrzne, a także drobne rzeźbiarskie ozdoby – tak by nie kolidowały z wybranym przez nas stylem ogrodu. Najczęściej w formie konsultacji zdalnej lub terenowej.
Podziel się

Zobacz podobne

12 grudnia 2022

Co na rozgrzewkę? Przewodnik po źródłach ciepła do ogrodu


Czytaj więcej
19 lipca 2022

Powitanie Lata 9. VII 2022 – relacja z wydarzenia


Czytaj więcej
27 grudnia 2021

Przeliczenia i bilanse


Czytaj więcej
22 grudnia 2021

Sieci ogrodowe


Czytaj więcej

Comments are closed.

SZYBKI KONTAKT

Ogrody: 535 73 73 61


wyślij wiadomość


Pergole: 570 770 835


wyślij wiadomość

  • Nasz PROFIL
  • BLOG i Publikacje
  • PRACA i współpraca
  • Biblioteka Architekta
  • Mapa strony
  • Polityka Prywatności
✕







    Zapisz się

    do inspirującego biuletynu:




    NASZA AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA:

    Organizacja Ogrodów Polskich

    Organizacja Ogrodów Polskich

    (c) Jakub 'Gardner' Myśliwiec 2012
      Zadzwoń teraz