Co to znaczy być dystrybutorem Rensona?
28 lipca 2020Gotowanie w zgodzie z naturą
21 sierpnia 2020Inwestorzy: para bez dzieci
Województwo: małopolskie
Główny problem: niewielki ogródek w domku bliźniaku, brak prywatności
Cel ogrodu minimalnego: podniesienie wartości nieruchomości, poszerzenie przestrzeni życiowej o ogród
Ogród w mieście to marzenie wielu z nas.
Bliskość centrum, dostęp do infrastruktury a jednocześnie kontakt z przyrodą. Z podobnych powodów wielu z naszych klientów zdecydowało się na zakup domu w zabudowie bliźniaczej wraz z niewielką działką. Jak w pełni wykorzystać dwuarowy ogródek i stworzyć w nim przytulne wnętrze ogrodowe? Odwiedziliśmy naszych klientów, żeby zastanowić się nad potencjałem ich dwuarowego ogródka i wspólnie przemyśleć, jakie czynniki powinien uwzględnić projekt idealnego mini ogrodu.
Doskonałym pomysłem na wykorzystanie niewielkiego ogrodu jest stworzenie funkcjonalnego wnętrza pod pergolą Renson.
Takie wnętrze wykonane w standardzie premium sprawi, że w ogrodzie będziemy przebywać częściej i chętniej. Pomoże stworzyć przytulną oazę prywatności i odgrodzi nas od sąsiadów w subtelny i stylowy sposób. Nie będziemy musieli tworzyć ściany thui czy osłaniać się drewnianymi panelami ogrodzeniowymi. Możemy postawić na znacznie subtelniejsze i bardziej stylowe rozwiązania, np. zastosować w naszej pergoli przesuwne panele boczne w wersji statycznej lub z obrotowymi lamelami. Można je zastosować w wersji aluminiowej lub z tkaniną Fixscreen. W tym wypadku poleciliśmy panele drewniane, które dodatkowo można obsadzić bluszczem, który nada całości klimatu.
Marzeniem naszych klientów jest przedłużenie żywotności ogrodu, stworzenie przyjaznego miejsca, z którego będą mogli korzystać przez całe lato, a także wczesną wiosną i późną jesienią.
Kiedy zjawiliśmy się na oględziny na miejscu okazało się, że budynek został zaprojektowany w taki sposób, że znajdujący się nad tarasem mini balkonik jest zbyt nisko osadzony i będzie blokował mechanizm otwierania lameli pergoli.
Rozważaliśmy wiele rozmaitych możliwości, łącznie z odsunięciem pergoli od ściany budynku. To rozwiązanie ma jednak jeden zasadniczy minus. Stworzenie przerwy pomiędzy konstrukcją a elewacją sprawi, że w tym miejscu podczas deszczu będzie spływała woda. Aby spełnić marzenie naszych klientów zdecydowaliśmy się na podcięcie balkonu o 10 cm. Nie naruszy to konstrukcji wypustki balkonowej, a nam umożliwi montaż pergoli na tarasie. Sama wypustka nie jest głęboka, więc nie zasłoni dachu i stworzy wraz z pergolą spójną całość.
Jesteśmy na etapie projektowania wnętrza ogrodowego pod pergolą w tym miniogrodzie. Wiemy już, że pergola będzie zatopiona w zieleni. Obok znajdzie się rabata. Przebywając w pergoli będziemy mieć bliski kontakt z naturą.
Pergola tarasowa projekt na niewielkiej działce to właściwie kompletny pomysł na ogród
W ten sposób nasz niewielki ogródek zamienia się w wymarzoną perełkę – luksusową wygodną przestrzeń na świeżym powietrzu. Pergola premium to równocześnie doskonała inwestycja na przyszłość. Nasi klienci nie mają pewności, czy ich plany mieszkaniowe nie ulegną zmianie. Pergola w ogrodzie dodatkowo podniesie wartość nieruchomości w przypadku planów sprzedaży domu.