Przygotowywane przez nas projekty budowlane ogrodów cechuje bardzo wysoka szczegółowość. Opracowujemy modele 3D i plansze o wysokiej dokładności – wymiarowej w rzucie oraz wysokościowej. Precyzja jest bardzo istotna – pracujemy na wysokim poziomie precyzji już od etapu koncepcji. Przedstawiamy tylko takie pomysły zagospodarowania, które realnie da się wykonać na danej działce, od początku mając świadomość z jakich materiałów i w jakich technologiach można je zrealizować. Żeby móc zaoferować Ci taki poziom obsługi (a tym samym kontroli nad całością powstawania ogrodu) – potrzebujemy bardzo precyzyjnego pomiaru. A najlepsi w pomiarach są oczywiście geodeci.
Przykład:
Planując spadek 5% na trawniku (nieodczuwalny okiem, niezbędny dla spływu wody) o długości 10m, na końcu tego trawnika uzyskamy różnicę wysokości 50 cm. To z kolei może determinować, czy zastosujemy obrzeże 30 cm, czy palisadę 60 cm, czy wyższy mur oporowy. Ta różnica wysokości ma wpływ na ilość stopni, którymi zejdziemy na kolejny poziom ogrodu – czy będą to 2 schodki po 15 cm,? Czy konkretny ciąg schodowy… A to wszystko razem ma znaczący wpływ na koszty. Poza tym umożliwia nam dokładne zaplanowanie procesu budowlanego, przewidzenie budżetu, zamawianie materiałów, brak zaskoczeń podczas budowy i problemów, które mogą zniszczyć koncepcję.
Niestety mapy do celów projektowych przygotowywane na etapie budowy domu są dla nas nieprzydatne. Dlaczego?
Przede wszystkim taka mapa jest wykonywana na potrzeby projektu domu, a my wchodzimy z projektem ogrodu dopiero kiedy dom już stoi. Nieważne jak precyzyjna była ekipa budowlana i jak mocno jako Inwestor pragnąłeś trzymać się projektu – nasze doświadczenie jest takie, że w naturze zawsze są jakieś różnice (przesunięcia budynku względem planu, inne wymiary ścian, inne odległości od granic działki, inne posadowienie wysokościowe).
Po drugie – potrzeby architekta nie są aż tak wygórowane jak nasze. Ogólny PZT (Plan Zagospodarowania Terenu) wymagany przez urząd do pozwolenia na budowę jest w rzeczywistości tylko zarysem pomysłu, jak faktycznie ma wyglądać teren po budowie. Dom można zaprojektować i wybudować na mapie o wiele mniejszej dokładności, niż mapa wymagana przez projekt ogrodu (patrz przykład wyżej). Architekt nie planuje ścieżek pod wymiar płytek, ani pergoli w których ma się znaleźć wymarzony zestaw kanap i foteli.
Na terenie Krakowa i okolic współpracujemy z kilkoma ekipami geodezyjnymi, które wykonują od lat pomiary na nasze zlecenie i oferują dobre stawki. We Wrocławiu i Rzeszowie także mamy godne polecenia ekipy. Wiedzą czego potrzebujemy, robią to sprawnie i szybko.
Równie często pomiar dla nas robi nieznany nam geodeta, który akurat obsługuje budowę naszego Inwestora.
Na potrzeby tej drugiej sytuacji przygotowaliśmy:
[ prosze przesłać linka do tej strony swojemu geodecie ]
Od precyzji pomiaru wprost zależy jakość projektu budowlanego oraz pomyślny przebieg etapu realizacji !
Z góry dzięki za partnerską współpracę.